work learn fight 800px

Są już karty multisport, są karty multikultura, są karty przeznaczone do finansowania potrzeb żywieniowych, to może już czas na karty multinauka?

Zapraszam do lektury!

WordJoomla

Bohaterem tego artykułu pozornie jest Microsoft Word (2010), ale tak na prawdę to Joomla! gra tu pierwsze skrzypce. Pytanie brzmi: w jaki sposób najszybciej i najwygodniej przenieść treść z Microsoft Word do Joomla!? Dlaczego ktoś chciałby to zrobić? Jakie są zalety a jakie wady takiego podejścia?

Ja w swojej codziennej praktyce podczas przygotowywania treści przeznaczonych na swoją stronę rzadko korzystam z dużych procesorów tekstu, jak Microsoft Word czy też LibreOffice. Zdaję sobie jednak sprawę, że dla wielu osób może być to naturalny sposób pracy. To właśnie dla was jest ten artykuł.

Zapraszam do lektury!

Założenia:

- chcemy usunąć dane z twardego dysku,
- sam dysk nie jest już nam potrzebny.

W wielu poradnikach można znaleźć opisy różnych metod unieszkodliwiania nośnika, jakim jest twardy dysk, wraz z danymi, jakie się na nim znajdują. Zaczynając od dość długotrwałych metod kładących 'programowych', które kładą nacisk przede wszystkim na zamazanie informacji znajdujących się na powierzchni dysku, poprzez bardzo kosztowne rozwiązania sprzętowe polegające na zmieleniu całego twardego dysku wraz z obudową w specjalnej niszczarce, jak to opisano m.in. w nr 09/2013 miesięcznika Chip.

Wydaje mi się, że jest dużo prostsza i tańsza, a przy tym równie skuteczna metoda.

Zapraszam do lektury!

Tytułem wstępu, z Microsoft PowerPoint (2010) korzystam, bo muszę, a nie, bo lubię. Skoro już jednak muszę, postanowiłem wzbogacić prezentację własnego autorstwa o kawałek filmu nie własnego autorstwa. Posłużyłem się w tym celu z powodzeniem, acz nie bez przeszkód, aplikacją VLC.

Zapraszam do lektury!

Termin 'utrzymanie' oznacza gałąź zarządzania dotyczącą postępowania z istniejącym sprzętem, oddanym do użytku użytkownika. Dotyczy wszystkich działań w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym, w szczególności obsługi i kosztów zdarzeń: awarii i naprawy (usunięcia awarii).

Zdecydowałem się napisać ten krótki wstęp poświęcony utrzymaniu ze względu po trosze na zainteresowania zawodowe, po trosze z potrzeby usystematyzowania wiedzy.

Zapraszam do lektury!