750 IMG 0806 Innotrans MocowanieRoweru

W Gdańsku w cyklu dwuletnim odbywają się targi kolejowe Trako. Podczas tegorocznej (2017) edycji tej imprezy (26-29 września) miałem okazję przyjrzeć się m.in. kolejnej propozycji przewoźnika Intercity w zakresie przewozu rowerów.

Zapraszam do lektury!

20171015 Mapa

Artykuł ma na celu pokazanie statystyk z niedzielnej przejażdżki na trasie Elbląg - Pasłęk - Elbląg. Niejako przy okazji przedstawiam możliwości portalu iGPSPORT.

Zapraszam do lektury!


750 IMG 7087 AluradCalyNapedowa v1 

W marcu 2016 roku, czyli prawie rok temu, trafił w moje ręce rower Ketler Alurad 2600. Jego właścicielka miała mocne postanowienie nabycia nowego roweru, a ten był odrapany, pooklejany przypadkowymi naklejkami. Były też zarzuty dotyczące ergonomii siodełka. Przerzutka nie zmieniała biegów. Sparciałe opony.

Po poświęceniu kilkunastu godzin udało mi się chyba dać rowerowi nowe życie. W każdym razie jego nowa właścicielka była zadowolona, czyli chyba mi się udało.

Zapraszam do lektury!

750 IMG 0846 iGPSPORTliczniki v1

Postanowiłem sprawić sobie zestaw zabawek, który pozwoliłby mi na wzbogacenie wspomnień o... stada numerków. Nie ukrywam, że z takim zamiarem nosiłem się już od dłuższego czasu i dopiero fortel, który podpatrzyłem na jednym z filmów na youtube skłonił mnie do działania. Podążyłem za marzeniami i... zapraszam do lektury pierwszej prezentacji zestawu, który trafił w moje ręce.

750 WP 20161106 11 48 09 Pro SylwiaDroga
Jeden z nielicznych weekendów jesieni 2016, kiedy chwilowo nie padało. Wczesny listopad to jeden z ostatnich momentów, który nadawał się do jazdy rowerem. Co prawda światło słoneczne kończy się już około 16:30, ale w ciągu dnia temperatura utrzymuje się wciąż powyżej zera. Do tego świeżo zmodernizowany rower górski. Jedyny minus, to konieczność rozpoczęcia niedzieli dosyć wcześnie, ale co tam. Rowerowy wypad miał na celu degustację dorsza w Jastrzębiej Górze. Przy okazji udało mi się obfotografować tak tajemnicze miejsce, jak kurhan z VIII - VI w. p.n.e. położony w granicach Mieroszyna.

Zapraszam do lektury!