W czas wakacyjnego błądzenia po internecie zdarzyło mi się, że szukałem ilustracji 'rowerowego problemu'. W zasadzie przez czysty przypadek trafiłem na stronę BicycleTutor.com i... pokochałem ją od pierwszego wejrzenia. Na stronie znajdują się filmiki, w dobrej rozdzielczości, pokazujące praktyczny sposób rozwiązania wielu nawet zaawansowanych problemów technicznych związanych z eksploatacją roweru.
 
Oprócz filmiku znajdziemy także zapis narracji, co bardzo ułatwia analizę filmiku. Przy okazji można także podciągnąć swój angielski o techniczne zwroty związane z rowerową techniką. I tu wspomniałem podaj jedyną wadę strony. Jest ona po angielsku, co wszakże nie powinno zniechęcić nawet tych z nas, którzy niezbyt biegle władają tym językiem. Obraz jest przecież jężykiem uniwersalnym.
 
Można się nie zgadzać z niektórymi rozwiązaniami problemów, na pewno pewne opisy można udoskonalić. Niemniej trzeba oddać szacunek ogromnej pracy, jaką autor włożył w przygotowanie strony. Ja w każdym razie chylę czoła bardzo, bardzo nisko.

Komentowanie za pomocą rozszerzenia JComments zostało wyłączone. Zapraszam do dodawania komentarzy za pomocą aplikacji Disqus.