750 WP 20161222 18 52 51 Pro

Świąteczny czas Bożego Narodzenia oprócz choinki kojarzy mi się z pracowicie robionymi wieczorami kruchymi ciasteczkami. W tym roku dostałem chyba najpiękniejsze ciasteczka na świecie. Przygotował je własnoręcznie Damian i jego drużyna małych pomocników. Serdecznie dziękuję!

750 IMG 2941

Zdarza się i tak, że na niebie udaje nam się dostrzec coś niezwykłego. O zorzy polarnej słyszałem nie jeden raz. Tajemnicze zjawisko, prawie niedostępne dla mieszkańca naszych szerokości geograficznych. No właśnie, prawie. W nocy z 16 na 17 marcia okazało się jednak, że przy korzystnym złożeniu okoliczności przyrody możliwe jest to nawet u nas.

Zapraszam do lektury!

640 IMG 2437 ZarowkaLatarni v1

Mam wrażenie, że tak mieszkańcy Gdańska, jak i turyści, stosunkowo rzadko zaglądają do Latarni Morskiej w Nowym Porcie. Tymczasem zwiedzenie tego obiektu może stać się celem wycieczki rowerowej, a sam Nowy Port ma znacznie więcej 'skarbów', które warto zobaczyć.

Zapraszam do krótkiej fotorelacji przedstawiającej ujęcia zrobione ze szczytu Latarni Morskiej w Nowym Porcie.

640 IMG 5557 Galasowka v1

Listopad to trudny czas. Przedzimie to pora roku, gdy większość liści już spadła. Jeszcze nie pojawiła się zima. Co najwyżej nad ranem widoczne są ślady po pierwszych przymrozkach. Świat wydaje się szary i nieprzyjazny, bo nawet w środku dnia jest po prostu jaśniej, ale słońce najczęściej nie przebija się przez grubą warstwę chmur. A jednak nawet wtedy w lesie jest pięknie. Wystarczy tylko zmienić perspektywę, pochylić się, zajrzeć między opadłe liście. Z pewnością uda się wtedy dostrzec inny świat.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć zrobionych podczas sobotniego spaceru.

640 20141022 164000 Wieden v1

Tym razem przyszło mi służbowo odwiedzić Wiedeń. Na szczęście miałem około 2 godzin, które mogłem przeznaczyć na spacerowanie po ścisłym centrum. Ze względu na rozmiar torby podróżnej tym razem nie wziąłem aparatu fotograficznego. Wszystko, co miałem do dyspozycji, to smartphone Samsung Galaxy S2. Nic to, bo jak się nie ma, co się lubi...

Zapraszam do obejrzenia galerii!