poniedziałek 22 kwiecień 2024
Postanowiłem kupić książkę, dzięki której być może trochę lepiej poznam siebie. Wybór padł na książkę autorstwa Williama Knausa "Nie odkładaj spraw na później". Odniosłem wrażenie, że spojrzenie autor cały świat postrzega przez szkła, które karzą mu widzieć w każdym zgubną skłonność odkładania spraw na później. Przedstawia on całą masę różnych ludzkich skłonności i wypaczeń, jak np. niskie poczucie własnej wartości albo jako przyczynę, albo jako konsekwencję 'odkładactwa'.
 
W rozdziale 2 autor umieścił 'Kwestionariusz zwlekania'. Jest to rodzaj testu psychologicznego polegającego na wybraniu jednej odpowiedzi na każde z 76 pytań. Następnie należy zliczyć punkty, poklasyfikować je wg grup... Dosyć skomplikowane zadanie, o czym sam się przekonałem siedząc z tą książką na plaży. Postanowiłem nieco ułatwić życie następnym pokoleniom pisząc stosowny szablon w arkuszu kalkulacyjnym 'Calc' pakietu OpenOffice. Oto on.
 
Powodzenia na ścieżkach życia!

Komentowanie za pomocą rozszerzenia JComments zostało wyłączone. Zapraszam do dodawania komentarzy za pomocą aplikacji Disqus.