Niestety wypadki chodzą po ludziach. Kolejna wielka tragedia. Pani w telewizorze opowiada o niej łamiącym się głosem. Obrazy przerażają, budzą silne emocje. Aż się chce zerwać z fotela i biec tam, pomagać. Pani dodaje, że pomoc potrzebna jest od zaraz, najlepiej pieniążki. I oto naprzeciw wychodzi jakiś bank, który otwiera łaskawie rachunek gotowy na przyjęcie wpłat. Pani zaczyna czytać: "Podajemy nr konta: 56 1140 2004 0000 3102 3133 5867, ze specjalnym dopiskiem 'powodzianie' ". Prawda, że łatwy do zapamiętania? W dodatku widoczny na ekranie przez całe 30 sekund, czyli do czasu emisji najbliższego bloku reklamowego.
 
Czy nie wystarczyłaby sama nazwa banku i dopisek 'powodzianie'? Jaki jest sens w emisji tak długich ciągów cyfrowych? Kto to zapamięta? Oczywiście każdy z nas oglądając telewizję ma pod ręką długopis i kawałek kartki. W czoło, bankowcy!
Komentarze   
0 # Piotr 2015-07-26 08:37
Szanowny autorze tegoż absurdu, przecież w erze internetu po za tym co emitowane jest przez 30 sekund w telewizorni można znaleźć namiary często i stronę różnych akcji pomocowych. Abstrahując to osoba zainteresowana jeśli chcę to i tak dotrze do informacji gdzie i jak wpłacić kasiorkę.
0 # mslonik 2015-08-30 22:09
@Piotr Zwracam uwagę, że artykuł pochodzi z września 2008. W owym czasie dotarcie do wspomnianych przez Ciebie informacji nie było tak banalne i proste. Z uporem godnym lepszej sprawy dyktowano społeczeństwu długaśne ciągi cyferek.

Komentowanie za pomocą rozszerzenia JComments zostało wyłączone. Zapraszam do dodawania komentarzy za pomocą aplikacji Disqus.