Sporo czasu spędziłem na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób wstawić do artykułu J! 1.5.x listing, czy też cytat, kodu napisanego np. w php do artykułu. Czyli na przykład piszemy artykuł, w którym pokazujemy, że trzeba zmienić kod w pliku .php. Chcemy dołączyć przykład. Jeżeli użyjemy do tego edytora html, np. TinyMCE, to kod zostanie od razu zinterpretowany i zamiast kodu źródłowego zobaczymy wynik interpretacji kodu.

 

 

 

Odpowiedzią na tytułowe pytanie jest m.in. dodatek Include Code Listing. Niestety wstawiany kod musi znajdować się w osobnym pliku. Chciałoby się, by wystarczyło zastosowanie w tekście artykułu specjalnego tagu, np.:

{code} tutaj kod, który chcemy wstawić {/code}

 

Tymczasem zupełnie przez przypadek, podczas rozwiązywania zupełnie innego problemu napotkałem dodatek, który po prostu działa... Jest to DirectPHP. Co warte odnotowania. Wystarczy, że dodatek będzie zainstalowany, nie musi być nawet włączony, a już umożliwia wklejanie kodu, np. PHP, bezpośrednio w ciele artykułów.

Komentowanie za pomocą rozszerzenia JComments zostało wyłączone. Zapraszam do dodawania komentarzy za pomocą aplikacji Disqus.