640 20070604 JaIhamak


To sem ja, netoperek mslonik :-]

 

Jedno z trudniejszych zadań, jakie można przede mną postawić, to nakłonienie mnie do pisania samemu o sobie. Bo o czym tu pisać? O całej tej zwyczajności? Zmaganiach z tragizmem bylejakości? Poszukiwaniach jeszcze nienazwanego? Czy zwyczajnie o życiu?

 

Dlaczego własna strona www? By pokazać, że pragnieniu zysku można przeciwstawić pragnienie dzielenia się z drugim człowiekiem.

 

Mam już ponad trzydzieści lat i przez jakiś czas ten stan się nie zmieni ;-) Całe w zasadzie życie spędziłem w Gdańsku.

 

Na co dzień pracuję w jednej z prywatnych średnich firm, która stała się częścią międzynarodowej korporacji. Zawodowo najpełniej realizowałem się jako 'programista systemów osadzonych' (ang. embedded software developer), czyli koleś, który nie stroni od mikrokontrolerów, grzebania się w kodzie niskiego poziomu, w tym w asemblerze. Blisko sprzętu, ale jednak programowanie. Wydobywanie informacji podstawowych, np. o sygnałach analogowych, obróbka informacji, formatowanie danych i przesył w świat po różnego rodzaju łączach. Ogólnie pojęta telematyka, teleinformatyka. A szczegóły, jak zawsze, zależą od aplikacji. Dziś do moich obowiązków należy techniczna opieka nad produktami z obszaru diagnostyki drogi kolejowej: od certyfikacji, przez wdrożenie, aż do utrzymania.

 

O tym, co robię poza życiem zawodowym, możesz poczytać na tej stronie. Moim najważniejszym hobby jest rower wraz z całą filozoficzną, socjologiczną i techniczną otoczką. Poza tym fascynuje mnie GNU/Linux. Kubuntu, które zarządza pracą mojego komputera, od dawna jest jedynym systemem, jakiego używam. I tak już pewnie pozostanie.

 

Dosyć już o mnie. Twój ruch!

 

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, możesz to zrobić poprzez tę stronę wysyłając do mnie wiadomość. Jeżeli wolisz wysłać do mnie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Możesz też skontaktować się ze mną przez któryś z komunikatorów, np. WhatsApp lub Signal.

 

Mój profil na portalu społecznościowym LinkedIn.

Trochę tego, .

Możesz też mnie spotkać na twarzoksiążce (ang. Facebook).

embed video plugin powered by Union Development
Komentarze   
0 # dave 2015-11-11 12:44
Czyli patrząc mają taką pracę nie masz czasu na sport? Skąd taki wniosek? Praca zajmuje 8 godzin, do tego rodzina, pisanie na blogu - to zajmuje czas. Jeśli powiesz, że do pracy jeździsz na rowerze to nie jest sport. Poczytałem też twoje artykuły - są takie atechniczne czyli wiem jak się jeździ na rowerze ale nie wiem gdzie się kupuje przewody elektryczne więc wyciągam je z komputerów.

Komentowanie za pomocą rozszerzenia JComments zostało wyłączone. Zapraszam do dodawania komentarzy za pomocą aplikacji Disqus.