slon banner

Profil Organizatora 20 WPR na Facebooku: www.fb.com/rowerowametropolia

Wydarzenie 20 WPR na Facebooku: www.fb.com/events/1737497979863195

Mapa zbiórek i tras wszystkich peletonów 20 WPR:
www.google.com/maps/d/viewer?mid=1V1Ue4SISpg6hsuYaALef3V2z7V4

Strona 20 WPR: www.wpr2016.pl

W tym roku 12 czerwca 2016 czeka nas prawdziwe rowerowe święto - 20 edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego (oraz rolkowego i longboardowego) nadjeżdża do Metropolii Gdańskiej aby hucznie obchodzić swój jubileusz oraz bardzo dobry rok dla rozwoju ruchu rowerowego na Pomorzu.

A skoro mowa o jubileuszu: 20 lat Wielkiego Przejazdu Rowerowego to liczba nie w kij dmuchał. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka niespodzianek:

Po pierwsze: 20 WPR będzie miał aż trzy peletony - oprócz peletonu południowego, jadącego z Tczewa przez Pszczółki, Pruszcz i Gdańsk oraz peletonu północnego, rozpoczynającego się w Wejherowie i jadącego przez Redę, Rumię i Gdynię, w tym roku do WPR po raz pierwszy dołączy peleton zachodni a w nim rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek.

Po drugie - z Gdańska do Wrzeszcza - wyjątkowo w tym roku - WPR pojedzie tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa ten odcinek dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów zaś rolkarze, deskorolkarze i osoby na wózkach będą miały okazję dołączyć do WPR na dodatkowej zbiórce na placu przy Galerii Bałtyckiej).

Po trzecie: Wielki Finał WPR odbędzie się w nowym i absolutnie wspaniałym miejscu - w parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej. Ten nowy park w Dolnym Sopocie ugości nas na blisko 60 tys. m2 wspaniałej zieleni.

Po czwarte: koncerty muzyczne zostaną przeniesione do wewnątrz peletonów i odbędą się w ruchu - spodziewajcie się muzycznych zaskoczeń!

 

Tradycyjnie - na naszą demonstrację - i do wspólnej zabawy - zapraszamy rowerzystów, rolkarzy, deskarzy, wrotkarzy, osoby na wózkach inwalidzkich - w myśl idei "koła - kółka - jedna spółka!".

Nasz przejazd jest częścią ogólnopolskich obchodów "Święta Cyklicznego" - najważniejszego dnia polskiej kultury rowerowej, obchodzonego w dniach 5 - 12 czerwca w wielu miastach Polski.

Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 10 miast aglomeracji: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew. Do trzech peletonów WPR dołączą także grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna.

Niezwykle widowiskowy, równoległy przejazd i połączenie peletonów odbędzie się na Drodze Zielonej na granicy Sopotu i Gdańska. Następnie połączony WPR przejedzie ulicami Łokietka i Polną w Sopocie do parku Sopockie Błonia.

Uwaga - tradycyjnie już udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest całkowicie darmowy. Wszyscy uczestnicy chcący wesprzeć organizację WPR, będą mogli zrobić to poprzez udział w zbiórce publicznej podczas trwania WPR lub kupując pamiątkowe koszulki. Podczas trwania samego WPR będzie także okazja do zdobycia tzw. szprychówki - kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty. Wśród posiadaczy szprychówek zostaną rozlosowane liczne nagrody (m.in. rowery i gadżety rowerowe). Rowery będzie można też wygrać m.in. w konkursie na najbardziej zdumiewające przebranie roweru i rowerzysty/-tki. Konkurs ten od lat rozpala wyobraźnię społeczności pomorskich cyklistów wiodąc uczestników ku eksploracji prawdziwych odmętów ludzkiej pomysłowości...

A oto szczegółowy  program 20 Wielkiego Przejazdu Rowerowego - 12 czerwca 2016:

PELETON PÓŁNOCNY
(Wejherowo -> Reda -> Rumia -> Gdynia -> Sopot -> Sopockie Błonia)
Wejherowo - Plac Jakuba Wejhera
9:15 Zbiórka
9:20 - 9:40 Debata o wejherowskiej infrastrukturze rowerowej
9:45 Wyjazd
Reda - Cechowa/Gdańska
10:20 Zbiórka
10:35 Wyjazd
Rumia - Starowiejska/Dworzec PKP
11:00 Zbiórka
11:15 Wyjazd
Gdynia - Skwer Kościuszki
12:10 Zbiórka
12:15 - 12:35 Debata o gdyńskiej infrastrukturze rowerowej
12:40 Wyjazd
Sopot - Niepodległości/Podjazd
ok. 13:20 Dołączenie do peletonu w ruchu
Sopot/Gdańsk - Droga Zieloną - spotkanie peletonów północnego i południowo-zachodniego
ok. 13:40
Sopot finał 20 WPR - Sopockie Błonia ul. Polna wjazd połączonych peletonów
ok. 13:50

PELETON POŁUDNIOWY
(Tczew -> Pruszcz Gd. -> Gdańsk -> Gdańsk Stogi -> Tunel pod Martwą Wisłą -> Wrzeszcz -> Sopockie Błonia)
Tczew - Dworcowa/przy lokomotywie
8:50 Zbiórka
9:00 Wyjazd

 

Pruszcz Gdański - parking Faktoria
10:40 Zbiórka
11:00 Wyjazd

 

Gdańsk - ul. Rajska/ul. Heweliusza
11:00 Rowerowy Budżet Obywatelski
11:15 Podsumowanie i wręczenie nagród drużyny Gdańska w European Cycling Challenge 2016
12:00 Wyjazd w kierunku Stogów i tunelu pod Martwą Wisłą
UWAGA: ze względów bezpieczeństwa odcinek WPR pomiędzy Gdańskiem a Wrzeszczem wraz z przejazdem przez tunel pod Martwą Wisłą dostępny jest wyłącznie dla osób na rowerach. Osoby na rolkach, deskach, wózkach zapraszamy do dołączenia się na zbiórce pod Galerią Bałtycką i wspólny przejazd do Sopotu.
12:40 Wjazd do tunelu pod Martwą Wisłą i przejazd w kierunku Wrzeszcza

 

Gdańsk Wrzeszcz - plac przy Galerii Bałtyckiej
13:00 Zbiórka
13:10 Dołączenie do peletonu w ruchu
Sopot/Gdańsk - Droga Zielona - spotkanie peletonów północnego i południowo-zachodniego
ok. 13:40
Sopot finał 20 WPR - Sopockie Błonia ul. Polna wjazd połączonych peletonów
ok. 13:50

PELETON ZACHODNI (po raz pierwszy na WPR!!!)
(Kartuzy -> Żukowo -> Banino -> Gdańsk -> Sopockie Błonia)
Kartuzy parking przy Muzeum Kaszubskim
8:50 - zbiórka
9:00 - wyjazd
Żukowo Orlen ul. Gdańska
9:45 - dołączenie do peletonu w ruchu
Banino skrzyżowanie Lipowa/Lotnicza/Klonowa
10:15 - wjazd peletonu + 15 min przerwa regeneracyjna
10:30 - wyjazd
Gdańsk - Kokoszki parking przy Biedronce
11:00 - dołączenie do peletonu w ruchu
11:45 - wjazd Peletonu Zachodniego na ul. Rajską w Gdańsku i dołączenie do peletonu południowego i wspólny przejazd do Sopotu

WIELKI FINAŁ 20 WIELKIEGO PRZEJAZDU ROWEROWEGO
Sopockie Błonia, ul. Polna, Sopot
13:50 - 14:05 Wjazd Peletonów na teren Sopockich Błoń
14:00 - 15:30 Wielki Finał 20 WPR pełen atrakcji znanych z poprzednich lat (m.in. konkurs na najlepsze przebranie, loteria szprychówkowa, Złote i Srebrne Szprychy, zjazd foodtrucków) jak też niespodzianki.

Uwaga: w tym roku występy muzyczne przeniesione zostaną przede wszystkim do środka peletonów i będą odbywać się na trasie przejazdu. Spodziewajcie się licznych zaskoczeń muzycznych!


Organizatorzy:
Rowerowa Metropolia
Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów
Stowarzyszenie In gremio
Tczewska Inicjatywa Rowerowa
Rowerowe Kaszuby
Gdańska Kampania Rowerowa

Sponsorzy:
Miasto Gdańsk
Miasto Gdynia
Centrum Rowerowe Buga Sport ul. Kartuska 195a Gdańsk
Epigon
ProSport Wejherowo
Zepsutyrower.pl
Kartcenter Gokarty Sopot
Agencja Reklamowa Grafito

Partnerzy:
Pandadread Soundsystem
Akademickie Centrum Kultury UG Alternator
Tczewski Klub Morsów Przerębel
www.kartuzy.info
www.koscierski.info

Partnerzy ogólnopolscy:
Miasta dla Rowerów
Fundacja Ekologiczna Arka
Fundacja Medicover - Rajd Rowerowy "Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2"

Patronat medialny w sieci:
trojmiasto.pl

grafika promocyjna 20 WPRur

Informacje Szczegółowe:

Wejherowo

Rowerzyści z Wejherowa i okolic spotykają się o godzinie 9:15 na wejherowskim rynku czyli Placu Jakuba Wejhera. Oczekiwanie na wyjazd, który nastąpi o godzinie 9:45, wypełni nam debata mieszkańców na temat stanu infrastruktury rowerowej w Wejherowie. W trakcie debaty rozprowadzane będą szprychówki (karty pamiątkowe WPR) uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 20 WPR. O godzinie 9:45 północna część Wielkiego Przejazdu Rowerowego wyruszy w kierunku Gdyni i dalej do Sopotu i granicy z Gdańskiem - do parku Sopockie Błonia. Po drodze zatrzymamy się na kilkuminutowe odpoczynki w Redzie, Rumi i Gdyni.
Trasa prowadzić będzie po zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu głównych drogach aglomeracji. Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem ok. 12 km/h a po drodze - w Redzie, Rumi i na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.
Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu - widowiskowym, wspólnym przejeździe peletonu północnego oraz peletonu południowo-zachodniego na Drodze Zielonej na granicy Gdańska i Sopotu - z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie z peletonem południowo zachodnim, jadącym od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy Drogą Zieloną, ulicą Łokietka oraz Polną aż do wjazdu do parku Sopockie Błonia. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 20 Wielkiego Przejazdu Rowerowego gdzie zaplanowana jest moc atrakcji.

Reda

Rowerzyści z Redy spotykają się o godzinie 10:20 na placu przy ul. Cechowej w rejonie skrzyżowania z ul. Gdańską. W trakcie zbiórki rozprowadzane będą szprychówki uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 20 WPR. W trakcie trwania zbiórki do zebranych dołączą rowerzyści jadący z Wejherowa i po krótkim odpoczynku około 10.35 nastąpi wyjazd w kierunku Rumi.
Trasa prowadzić będzie po głównych drogach aglomeracji zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu. Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem, a po drodze, w Rumi i na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.
Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu - widowiskowym, wspólnym przejeździe peletonu północnego oraz peletonu południowo-zachodniego na Drodze Zielonej na granicy Gdańska i Sopotu - z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie z peletonem południowo zachodnim, jadącym od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy Drogą Zieloną, ulicą Łokietka oraz Polną aż do wjazdu do parku Sopockie Błonia. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 20 Wielkiego Przejazdu Rowerowego gdzie zaplanowana jest moc atrakcji.

Rumia

Rowerzyści z Rumi i okolic spotykają się o godzinie 11.00 na ulicy Starowiejskiej w okolicy dworca PKP. W trakcie zbiórki rozprowadzane będą szprychówki (pamiątkowe karty WPR) uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 20 WPR. W trakcie zbiórki dołączą do nas rowerzyści którzy przyjadą z Redy i Wejherowa a około godziny 11.15 wszyscy razem wyruszymy w kierunku Gdyni.
Trasa przejazdu będzie prowadzić po głównych drogach aglomeracji zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu. Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem, a po drodze na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.
Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu - widowiskowym, wspólnym przejeździe peletonu północnego oraz peletonu południowo-zachodniego na Drodze Zielonej na granicy Gdańska i Sopotu - z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie z peletonem południowo zachodnim, jadącym od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy Drogą Zieloną, ulicą Łokietka oraz Polną aż do wjazdu do parku Sopockie Błonia. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 20 Wielkiego Przejazdu Rowerowego gdzie zaplanowana jest moc atrakcji. Serdecznie zapraszamy i bez obaw - wspólnie damy radę!

Gdynia

Gdynianki i gdynianie zjeżdżają się od godz. 12:10 na Skwerze Kościuszki, tradycyjnie już przy Płycie Marynarza Polskiego. Ok. 12:15 rozpoczniemy debatę z mieszkańcami i przedstawicielami władz na temat infrastruktury rowerowej Gdyni. Na miejscu będzie można zaopatrzyć się w pamiątkową szprychówkę (kartę pamiątkową WPR) z unikalnym numerem, która weźmie udział w losowaniu głównej nagrody podczas finału Przejazdu. W międzyczasie dołączą do nas rowerzyści z Wejherowa, Redy i Rumi. Po krótkiej przerwie, o godz. 12:40 wyruszymy w kierunku Sopotu i dalej do granicy Gdańska. Ostatni odcinek - Drogą Zieloną w Sopocie i Gdańsku - przejedziemy wspólnie, tworząc tym samym największy w Polsce, wielotysięczny Wielki Przejazd Rowerowy. Przez cały czas jechać będziemy w asyście policji głównymi ulicami: 10 Lutego, Władysława IV i al. Zwycięstwa. To jedyny taki dzień w roku, kiedy główne arterie naszej aglomeracji ucichną dając każdemu możliwość zasmakowania przyjemności z jazdy rowerem :) Zapraszamy zarówno doświadczonych jak i "niedzielnych" rowerzystów. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Będziemy jechać spokojnym, bulwarowym tempem w przedziale ok. 10-15km/h głównymi arteriami Gdyni w asyście służb medycznych i przeszkolonych wolontariuszy. Gwarantujemy świetną zabawę zarówno podczas przejazdu jak i w czasie Wielkiego Finału WPR w parku Sopockie Błonia.

Sopot

Zbiórka rowerzystów z Sopotu zaplanowana jest od godz. 13.10 na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Podjazd. Około godz. 13.20 włączymy się do przejeżdżającego peletonu północnego WPR jadącego al. Niepodległości i razem przejedziemy w stronę granicy Gdańska, Drogi Zielonej - i dalej - do parku Sopockie Błonia.

Tczew

W tym roku - po raz trzeci w historii Wielkiego Przejazdu Rowerowego, do peletonu południowego dołączą rowerzyści i rowerzystki z Tczewa i okolic. Zbiórka odbędzie się o godzinie 8.50 na Dworcu PKP (przy czarno-białej lokomotywie).
W trakcie oczekiwania na wyjazd rozprowadzane będą szprychówki (karty pamiątkowe WPR) uprawniające do udziału w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród w trakcie finału 20 WPR. O godzinie 9:00 południowa część 20 Wielkiego Przejazdu Rowerowego wyruszy w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Tam po krótkim odpoczynku wszyscy razem wyruszymy w kierunku Gdańska i dalej do granicy Sopotu, na wielki finał 20 WPR w przepięknym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej.
Trasa prowadzić będzie po głównych drogach aglomeracji zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu (dla Tczewa w większości po drodze krajowej nr 91 czyli tak zwanej "jedynce"). Przejazd odbędzie się spokojnym (12-15 km/h), miarowym tempem, a po drodze, w Pruszczu Gdańskim i Gdańsku będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej, z której w każdej chwili można skorzystać. Perspektywa udziału w niepowtarzalnych wydarzeniach - przejeździe peletonu południowego WPR przez estakady Trasy Sucharskiego i tunel pod Martwą Wisłą oraz niezwykle widowiskowym spotkaniu obu peletonów na Drodze Zielonej na pograniczu Gdańska i Sopotu, z pewnością doda sił każdemu z nas. Serdecznie zapraszamy i bez obaw - wspólnie damy radę!

Pruszcz Gdański

Po raz czwarty już dołączamy się do Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Pokażmy siłę rowerowej społeczności Pruszcza ;) Zbiórka w Pruszczu Gdańskim planowana jest o godzinie 10:40 na parkingu przy Faktorii. Tam też będziemy oczekiwać przyjazdu peletonu południowego który w tym roku wyruszy z Tczewa. O godz. 11:00 już całą grupą pojedziemy w kierunku Gdańska i udamy się na ul. Rajską, a potem wspólnie z rowerzystami z Gdańska oraz z Kartuz, Żukowa i Banina - w licznej grupie i radosnej atmosferze udamy się w kierunku tunelu pod Martwą Wisłą a dalej - na spotkanie peletonu północnego WPR. Tempo będzie rekreacyjne, a przejazd odbędzie się z zabezpieczeniem służb porządkowych. Zapraszamy zatem każdego, kto lubi jazdę na rowerze!

Gdańsk

Rowerzyści z Gdańska zaczną zbierać się od godziny 11:00 na ul. Rajskiej pomiędzy ul. Heweliusza a ul. Na Piaskach. Ok. godziny 11:00 planujemy prezentację projektów rowerowych Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. Ok. 11:15 Odbędzie się podsumowanie startu i wręczenie nagród dla zwycięskiej drużyny Gdańska w turnieju miast European Cycling Challenge 2016. W międzyczasie dojadą do nas rowerzyści z Tczewa i Pruszcza Gdańskiego oraz z Kartuz, Żukowa, Banina i Kokoszek. Po krótkim odpoczynku - około godz. 12:00 - razem ruszymy wielkim, południowym peletonem 20 WPR. Peleton w tym roku wyjątkowo pojedzie niezwykle atrakcyjną widokowo trasą wiodącą ulicami Podwale Staromiejskie, Targ Drzewny, Hucisko, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie, Siennicka, Most Siennicki, Lenartowicza, Sucharskiego, Tunel pod Martwą Wisłą, Rondo Marynarki Polskiej, Marynarki Polskiej, Kliniczna, Hallera, Konarskiego, Zwycięstwa, Grunwaldzka do skrzyżowania z ul. Żołnierzy Wyklętych. Ten fragment trasy - ze względu na wymogi bezpieczeństwa w trakcie przejazdu tunelem pod Martwą Wisłą, przewidziany jest wyłącznie dla rowerzystów. Na placu przy Galerii Bałtyckiej od godz. 13:00 będzie miała miejsce druga zbiórka osób oczekujących na dołączenie do peletonu, poruszających się na rowerach a także na rolkach, deskorolkach, wózkach inwalidzkich i innych pojazdach napędzanych siłą ludzkich mięśni. Przyjazd głównego peletonu do placu przy Galerii Bałtyckiej ok. godz. 13:10. Dalszy, wspólny przejazd nastąpi ulicami: Grunwaldzka, Droga Zielona, Rondo przy Placu Dwóch Miast - Łokietka - Polna. Od wjazdu w Drogę Zieloną będzie nam towarzyszył peleton północny razem z którym ok. godz. 13:50 wjedziemy do parku Sopockie Błonia.

Kartuzy, Żukowo, Banino, Kokoszki

Rowerzyści z Kaszub rozpoczną trasę zachodniego peletonu WPR - po raz pierwszy w historii metropolitalnych przejazdów rowerowych - od spotkania na parkingu Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, które planowane jest na godz. 8:50. Punktualnie o godz. 9:00 peleton wyjedzie w stronę Żukowa. Około godziny 9:45 rowerzyści zebrani w Żukowie będą mogli dołączyć do peletonu w ruchu - na wyjeździe z parkingu przy stacji Orlen przy ul. Gdańskiej. Peleton zachodni osiągnie następnie Banino i wjedzie na skrzyżowanie ul. Lipowej - Lotniczej i Klonowej ok. godz. 10:15. Po wjeździe przewidujemy 15-sto minutową przerwę regeneracyjną. Następnie razem z rowerzystami z Banina ok. 10:30 wyjedziemy do Kokoszek. W Kokoszkach peleton pojawi się ok godz. 11:00 gdzie będzie możliwość włączenia się do peletonu w ruchu - z wyjazdu z parkingu przy sklepie Biedronka. Ok. godziny 11:45 peleton zachodni przejedzie przez Śródmieście Gdańska i przyłączy się do zbiórki na ul. Rajskiej gdzie nastąpi kilkunastominutowy odpoczynek przed dalszą trasą do Sopotu. Uwaga - przejazd peletonu będzie eskortowany przez policję oraz służby medyczne organizatorów. Planujemy poruszać się umiarkowanym tempem ok. 15 km/h co będzie ułatwione prowadzeniem trasy z górki. Tempo i dystans naszego przejazdu pozwolą na swobodny udział wszystkim grupom rowerzystów.

Finał 20 WPR - park Sopockie Błonia - ul. Polna, Sopot

Zapraszamy do zabawy podczas Wielkiego Finału 20 WPR - w parku Sopockie Błonia. Ten nowy park w Dolnym Sopocie to blisko 60 tys. m2 przepięknej zieleni - oprócz wielkiej Polany Sportowej znajdują się tam także kameralne polany pod drzewami, rozległy plac zabaw dla dzieci, miejsca na gry plenerowe, itp. Połączone peletony WPR rozpoczną wjazd do parku ok. godz. 13:50. Gdy tylko wszyscy dojadą na miejsce, rozpoczniemy celebrację naszego jubileuszu 20-stolecia WPR! Czeka na was konkretna impreza pełna atrakcji znanych z poprzednich lat (m.in. konkurs na najlepsze przebranie, loteria szprychówkowa, Złote i Srebrne Szprychy, zjazd foodtrucków) jak też niespodzianki. Uwaga: w tym roku występy muzyczne przeniesione zostaną przede wszystkim do środka peletonów i będą odbywać się na trasie przejazdu. Spodziewajcie się licznych zaskoczeń muzycznych w peletonach ;) Zakończenie pikniku finałowego planujemy ok. godz. 15:30 - 16:00. W najbliższych dniach na profilu wydarzenia 20 WPR na Facebooku (www.fb.com/events/1737497979863195) podamy także szczegółowe dane o dodatkowej ofercie przewozowej rowerów w pociągach PR, SKM i PKM w godzinach popołudniowych w kierunkach Tczewa, Wejherowa i Kartuz.


***********************************************************
***********************************************************

A tak było w zeszłych latach:

http://aktywne.trojmiasto.pl/Ponad-10-tys-rowerzystow-przejechalo-przez-Trojmiasto-n91545.html
http://trojmiasto.tv/Rowerzysci-przejechali-przez-Trojmiasto-Wielki-Przejazd-Rowerowy-2014-8577.html
http://trojmiasto.tv/Wielki-Przejazd-Rowerowy-w-2012-roku-3204.html
http://trojmiasto.tv/Wielki-Przejazd-Rowerowy-2013-5604.html
https://www.youtube.com/watch?v=4l2vGfGqENU

embed video plugin powered by Union Development

Komentowanie za pomocą rozszerzenia JComments zostało wyłączone. Zapraszam do dodawania komentarzy za pomocą aplikacji Disqus.