Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda raj? Ja to wiem...
Raj to nieskończoność myśli i czasu wszystkich pokoleń wszystkich ludzi, którzy żyli przed nami, po nas,  z nami. Dostaniemy do dyspozycji możliwość bezcielesnej podróży przez myśli i sytuacje wszystkich ludzi. Do tego możliwość znajdowania się w dowolnym miejscu i chwili od narodzin do końca świata.
 
Nie interesowało Was nigdy, co myślała ta druga osoba w chwili, gdy usłyszała od Was 'kocham Cię'? Teraz będziecie mogli to sprawdzić. Wystarczy, że cofniecie się do tamtej chwili. Będziecie mogli zaobserwować tę sytuację 'z boku', z punktu widzenia obserwatora, potem ją powtórzyć, przyglądając się myślom, które sami mieliście w głowie. Jeżeli tylko będziecie chcieli i mieli odwagę.
 
A może interesuje Was, jak wyglądały kolejne orgazmy Waszego sąsiada? A może Waszego ojca? Może Waszej córki? Co myślała, kiedy zabranialiście jej iść na dyskotekę?
 
Co czuje gwałcona kobieta? Jak to jest urodzić dziecko? Co czuli inni, przed Tobą, gdy umierali?
 
A może ciekawiła Cię historia? Gdzie zatonął ORP 'Orzeł'? Jak zginął generał Sikorski? A weźmy fizykę. Mając do dyspozycji nieskończenie długi czas może wreszcie zmierzysz się z problemem przekształceń całkowych i przestrzeni zespolonych. Może będziesz chciał zobaczyć przy pracy Sierpińskiego, Heaviside'a, Moore'a. Wreszcie będziesz mógł dotknąć myśli Diraca. Chcesz posłuchać swoich myśli, gdy pisałeś egzamin z ekonomii?
 
Cóż, będziesz miał mnóstwo czasu, by pławić się w całej tej ludzkości. Może nawet znajdziesz czas na sprawdzenie, gdzie zgubiłeś klucze w 1983 w drodze ze szkoły do domu. Co stało się twardemu dyskowi, gdy tak nagle zaczął terkotać po tym, jak niespodziewanie go wyłączyłeś. Którędy uderzały pioruny wtedy, gdy leżałeś na łące i bałeś się ruszyć, a burza szalała wokoło.
 
Może polubisz uprawę wina, a może mango. Będziesz rozumiał japoński, posłuchasz kołysanek śpiewanych przez kobiety na Fidżi.
 
I to już wszystko?
 
Ja najbardziej polubiłem latanie.

Komentowanie za pomocą rozszerzenia JComments zostało wyłączone. Zapraszam do dodawania komentarzy za pomocą aplikacji Disqus.